Будівництво квартир.


За останні роки стрімко зростає кількість та обсяг житлового будівництва. Зростають ціни на новозбудоване житло. Переважна кількість громадян отримують квартири належної якості та в помірковані, передбачені угодами, терміни.

Але правова необізнаність громадян в деяких випадках створює небезпеку порушення їх прав, призводить до фінансових та моральних втрат. Чи є універсальний рецепт того, як не бути ошуканим при купівлі квартири, що тільки будується? Ні. В кожній конкретній ситуації можуть бути різні випадки. Однак є декілька простих та зрозумілих правил, або принципів, що дозволять максимально зменшити ризики при вкладанні грошей у будівництво квартир. Основних питань чотири.

  1. Будівельна компанія.
  2. Правовий режим земельної ділянки.
  3. Дозвільна будівельна документація.
  4. Умови контракту (договору).

Розглянемо ці питання детальніше.

1. Будівельна компанія. Потрібно з’ясувати: скільки років працює на ринку будівництва; чи має збудовані будинки, що здані в експлуатацію, та де вони знаходяться; чи має компанія ліцензію на будівельну діяльність? З подвійною уважністю слід дивитися на будівельні компанії, зареєстровані в інших містах України, наприклад в Києві, або іноземні. Трапляються випадки, коли під відомим «брендом» діє зовсім інша структура. Найбільш привабливий варіант, коли цю будівельну компанію Вам відрекомендували люди, яки раніше отримали від неї квартири.

2. Правовий режим земельної ділянки. Будівництво має проводитися або на власній земельній ділянці, що підтверджується державним Актом на землю, або – що найчастіше - на орендованій земельній ділянці на підставі Договору оренди земельної ділянки для здійснення будівництва. Цей договір має бути зареєстрований у Державному земельному кадастрі. Будь-які інші документи, навіть рішення сесії міськради, не дає права приступити до використання земельної ділянки та розпочинати будівництво. Тому перед тим, як обговорювати подальші умови, слід поцікавитись договором оренди земельної ділянки, на якій планується або вже здійснюється будівництво.

3. Дозвільна документація на будівництво. Вона складна та об’ємна. Але пересічний клієнт має поцікавитись принаймні двома документами. Це дозвіл на будівництво. Цей документ є рішенням міськвиконкому і видається на певний об’єкт. Другий документ - дозвіл на виконання будівельних робіт і видається інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю. Він свідчить про те, що проект будівництва відповідає всім нормам та будівельна компанія має право розпочати будівництво на вказаній земельній ділянці.

Якщо на вказані три питання існують чіткі та зрозумілі відповіді, можна вважати, що будівництво здійснюється легітимно та за сприянням місцевої влади і має нормально завершитись прийманням будинку в експлуатацію. В цьому разі головним стає…

4. Умови контракту (договору). На цей час існує декілька різних схем залучення грошей під будівництво житла. Їх аналіз потребує окремої розмови. Але будь-яка угода на подальше будівництво (придбання) квартири повинна відповідати деяким суттєвим умовам.

Об’єкт угоди – яка саме квартира, поверх, площа, інші параметри, комплектація; які роботи всередині виконуються, які ні; як здійснюється підключення мереж; яким чином оформлюється право власності.

Ціна угоди – яка вона є кінцевою, як може змінюватися і за яких умов; порядок платежів.

Строки будівництва. Відповідальність сторін. Подальше обслуговування будинку. Порядок вирішення суперечок.

Цей перелік не є вичерпним і потребує аналізу у кожній конкретній ситуації.

Придбання квартири або участь у будівництві квартири – дуже важливий крок у житті кожного, а для деяких він трапляється лише раз у житті, тому такий крок потребує розумного відношення та виваженого підходу, щоб нове житло, оселя, рідний дім завжди приносили тільки радість.



Адвокат
Сітніков Андрій Володимирович
Юридичне бюро на Театральній, 48


 
Советы адвоката
Строительство квартир
Иммиграция
Если Вы попали в ДТП
Дела семейные...
Если Ваш дом сносят
О социальном жилье
| | | |
Разработка: JUStet
© 2008
Хостинг от uCoz