Якщо Ви потрапили у ДТП.


Нікому не побажаєш, але життя є життя, тому інколи будь-хто може стати учасником дорожньо-транспортної пригоди (ДТП). Якщо це водій, його дії при виникненні ДТП визначені Правилами дорожнього руху, зокрема пунктом 2.10. Правила вимагають надати першу допомогу потерпілим, викликати швидку, викликати ДАІ, залишити автомобіль на місці пригоди, виставити сигнали аварійної зупинки, вжити всіх заходів для збереження слідів пригоди тощо. Крім того, якщо у учасників ДТП є поліс страхування – необхідно негайно повідомити свою страхову компанію.

Працівники ДАІ при виїзді на місце ДТП також діють у відповідності до нормативних документів - Постанови КМУ № 595 від 3 серпня 1993 року, якою затверджені Правила обліку та реєстрації ДТП. Якщо внаслідок ДТП загинули або травмовані люди, є значні збитки - огляд місця пригоди здійснюється за вимогами кримінально-процесуального кодексу. Слід зауважити, що від чіткої фіксації всіх обставин ДТП, правильного складання схеми ДТП, пояснень свідків, в значній мірі залежить подальший судовий розгляд, встановлення винних осіб та вірне вирішення питання про відшкодування збитків.

Необхідно зазначити, що особа – учасник ДТП відразу після пригоди перебуває в емоційно збудженому стані, який згодом змінюється на емоційний спад та апатію. Це нормальна реакція психіки будь-якої людини. Але при цьому необхідно тримати себе в руках та крім вищевикладеного здійснити декілька важливих дій. Бажано якнайшвидше записати прізвища, адреси та телефони осіб, які стали свідками ДТП, і не тільки водіїв, а і пішоходів, якщо звісно вони є. При можливості сфотографувати якнайбільше ракурсів місця ДТП та транспортних засобів його учасників. Для цього можна використати мобільний телефон, або, викликаючи на місце події когось з родичів або знайомих, попрохати їх взяти фотоапарат. Якісні цифрові знімки можна буде долучити до матеріалів справи. В деяких випадках вони мають дуже важливе значення при судовому розгляді справи, незважаючи на те, що потім при проведенні експертиз та інших слідчих дій також може проводитись фотографування, бо сліди не завжди зберігаються до того часу.

Наступне питання, що виникає у учасників ДТП - чи варто домовлятися про відшкодування шкоди? Впевнений, що так, але така домовленість повинна бути правильно оформлена. Якщо немає шкоди життю та здоров’ю людини, питання постане в оцінці розміру збитків. При суттєвих ушкодженнях транспортних засобів їх може зробити фахівець, але досить приблизно (для точного визначення потрібно проводити автотоварознавче дослідження). Якщо є серйозна шкода здоров’ю людини, учасники ДТП стають суб’єктами кримінальної справи, однак і при цьому закон дозволяє примирення потерпілого з обвинуваченим – тобто домовленість про відшкодування шкоди. Але і в цьому випадку все потребує чіткого оформлення.

Як підсумок можна наголосити, що при потраплянні у ДТП людина потребує не тільки медичної, страхової, психологічної, а також кваліфікованої юридичної допомоги, яка зможе забезпечити дотримання інтересів особи на всіх стадіях цього неприємного процесу.



Адвокат
Сітніков Андрій Володимирович
Юридичне бюро на Театральній, 48


 
Советы адвоката
Строительство квартир
Иммиграция
Если Вы попали в ДТП
Дела семейные...
Если Ваш дом сносят
О социальном жилье
| | | |
Разработка: JUStet
© 2008
Хостинг от uCoz